Android aplikácia

Live chat! Kliknite sem!
Máš správu! Kliknite sem!

Villarreal - Vallecano

V pondelkovej dohrávke španielskej La Ligy sa bude hrať posledný zápas prvej polovice sezóny a Villarreal by mal predviesť svoje kvality Vallecanu.

Domácich v rozlete pribrzdila remíza na trávniku celty Celty Vigo (18.) 1:1, ale najmä 2. polčas osemfinálového súboja v Španielskom pohári s Realom Madrid (2.) 2:3. Po prvej časti totiž viedli 2:0, no ani to nestačilo. O tri dni neskôr na nich bolo vidieť poriadne sklamanie a takmer ich to stálo body na vlastnom trávniku s Gironou (12.) 1:0. V 93. minúte dostali šancu na pokutový kop, ale G. Moreno ho nepremenil. Zázraky sa však diali a z ďalšej nariadenej jedenástky ich vykúpil v 100. minúte Parejo. V tabuľke sa vyšvihli na 5. priečku a len škoda, že sa zranili viacerí hráči vrátane Albiola či Coquelina a odišiel Danjuma do Tottenhamu.

Hostia hrali pred dlhou prestávkou parádne, veď dokázali doma poraziť aj Real Madrid (3:2). Po nej sú však ako vymenení. Najskôr ich zachránil penaltový rozstrel v Španielskom pohári na pôde Saguntina (0:0p), ale v ďalšom kole už nestačili na druholigový Gijon (0:2). V lige dvakrát prehrali na svojom trávniku s Betisom (6.) 1:2 aj v poslednom kole s Realom Sociedad (3.) 0:2 a tak ich v prvej polovici tabuľky udržali body z vonku s Gironou (12.) 2:2 a najmä Valladolidu (19.) 1:0. O ďalší sa pokúsia tentoraz a bude im chýbať iba Valentin.

Vo vzájomných zápasoch zaváhal Villarreal na vlastnom trávniku pred 21 rokmi a odvtedy vyhral všetkých 7 duelov. Naposledy vyhral vonku vysoko 5:1 a stávkujúcim radíme vsadiť na Zápas/počet gólov 1/+1,5.