FORTUNA

Android aplikácia

VFB Stuttgart - Dortmund

Šláger 4. kola nemeckej Bundesligy sa bude hrať v nedeľu podvečer na trávniku Stuttgartu. Ten si po prehre v Madride bude chcieť s Dortmundom zlepšiť náladu.

Domáci ako vicemajstri nezačali sezónu najlepšie, veď sa sami pripravili o víťazstvo v nemeckom Superpohári s Leverkusenom (2:2) po penaltovom rozstrele a v 1. ligovom kole prehrali vo Freiburgu (1:3). Nevyhrali ani druhý ligový duel dokonca doma s Mainzom (3:3), napriek vedeniu o 2 góly a tak sa prvýkrát tešili až po reprezentačnej prestávke na trávniku M´gladbachu (3:1). O tri dni neskôr poriadne potrápili obhajcu triumfu v Lige majstrov Real Madrid (1:3), ale doplatili na mizernú koncovku. Tú potrebujú vylepšiť a v zostave bude chýbať iba Diehl.

Hostia patria do najužšej skupiny kandidátov na ligový titul a v prvých kolách to potvrdzujú. V jedinom vystúpení vonku však trochu nečakane prišli o dva body s Bremenom (0:0), ale doma dvakrát nezaváhali s Frankfurtom (2:0) ani Heidenheimom (4:2). V týždni zvládli prvý zápas v skupinovej fáze Ligy majstrov na trávniku Club Brugge (3:0), kde však všetky góly strelili až v záverečnej 15-minútovke a opäť bol pri tom striedajúci žolík Gittens. Určite by si už rád zahral aj v základe, ale tam ho sotva pustia Guirassy s Adeyemim.

Vo vzájomných zápasoch sa podarilo Stuttgartu vyhrať vlani všetky tri vrátane Nemeckého pohára a udržať túto sériu nebude jednoduché. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0. Nájsť si môžete aj výhernú kombináciu v obľúbenom Betbuilderi.