Android aplikácia

Live chat! Kliknite sem!
Máš správu! Kliknite sem!

USA - Mexiko

Tradičný turnaj Gold Cup 2021 vyvrcholí na štadióne v Las Vegas. Domáci futbalisti USA si zopakujú finálový súboj spred dvoch rokov proti obhajcovi z Mexika.

Američania už tretíkrát za sebou vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0. Najskôr v poslednom zápase skupiny s Kanadou, čím si zabezpečili postup z 1. miesta. Vo štvrťfinále  (1:0). Vo štvrťfinále si to zopakovali s Jamajkou, keď zaslúžený postup zariadil 7 minút pred koncom prvým reprezentačným gólom Hoppe. V semifinále sa scenár zopakoval s Katarom, ale strelcom bol striedajúci Zardes. To však mali aj kus šťastia, keď súper po hodine hry nepremenil pokutový kop. Boli veľmi efektívni. Veď zo 6 striel išli 4 na bránu a súper zo 17-ich pokusov mieril presne iba dvakrát.

Mexičania sa pred dvomi rokmi tešili z jedenásteho triumfu na Gold Cupe a brúsia si zuby na rekordný dvanásty. V skupine začali remízou s Trinidadom (0:0), ale odvtedy nezaváhali. Vo štvrťfinále deklasovali Honduras (3:0) ešte v prvom dejstve a až v semifinále prvýkrát inkasovali s Kanadou (2:1). A poriadne sa zapotili, keď po vyrovnávajúcom góle súpera nepremenili penaltu a rozuzlenie priniesla až 9. minúta nadstaveného času.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli tesne pred turnajom vo finále Ligy národov a USA zvíťazilo v Colorade 3:2 po predĺžení. Pred dvomi rokmi rozhodol na Gold Cupe jediný gól. Stávkujúcim radíme vsadiť na Mexiko ako víťaza