Android aplikácia

Live chat! Kliknite sem!
Máš správu! Kliknite sem!

Slovan - Rapperswil

Slovan sa v Lige majstrov pokúsi o prvé body v súboji dvoch tímov, ktoré už zo skupiny postúpiť nemôžu.

„Belasí“ zatiaľ štyrikrát prehrali a stratili šancu postúpiť, ale vo dvoch zvyšných dueloch sa pokúsia získať aspoň nejaký ten bodík. V extralige vyhrali štyri z piatich zápasov a aj v tom jedinom prehranom dokázali bodovať, keď na ľade Sp.N.Vsi prehrali až po predĺžení. Doma zatiaľ zvládli oba súboje, keď najprv zdolali 4:1 Michalovce a naposledy otočili duel s Nitrou z 0:2 na 4:2. Ani v jednom zápase Ligy masjtrov však nedokázali streliť viac ako dva góly a doma prehrali v oboch prípadoch rozdielom troch gólov. Mimo zostavy by aj pre súboj z Rapperswilom mali zostať Rapuzzi a Kytnár.

Hostia v prvých troch zápasoch získali jediný bod, ale herne to vôbec nebolo zlé a odmena prišla v štvrtom súboji na ľade fínskeho tímu Tappara Tampere, kde švajčiarsky klub vyhral 3:2 po predĺžení. Svoje postupové šance si však nezachoval a tak už môže hrať podobne ako Slovan uvoľnene. V domácej súťaži sa hostia držia na druhom mieste, keď v posledných štyroch zápasoch dokázali bodovať a len v tom poslednom okúsili trpkosť porážky, keď na ľade Ambri prehrali 3:4 po predĺžení. Produktivitu tímu zatiaľ ťahá český útočník Roman Červenka a Slovan si bude musieť dávať pozor aj na hráčov ako Moy, Jensen, Eggenberger, Rowe či Schroeder.

Slovan kvalitou na tímy vo svojej skupine jednoducho nestačí a je dosť pravdepodobné, že prehrá aj piaty zápas, na druhej strane väčšia motivácia je podľa mňa na jeho strane. Na body to však zrejme opäť stačiť nebude. Zápas 2.