FORTUNA

Android aplikácia

Škótsko - Portugalsko

Futbalisti Škótska majú na svojom konte po prvých troch vystúpeniach v Lige národov nula bodov a to ich čaká doteraz bezchybný favorit z Portugalska.

Ostrovania prehrali v poslednej kvalifikácii o EURO 2024 až v šiestom zápase, ale odvtedy dokázali vyhrať jediný súboj v príprave s Gibraltarom (2:0). Na európskom šampionáte uhrali iba bod so Švajčiarskom (1:1) a po rozlúčkovej prehre s Maďarskom (0:1) nasledovali ďalšie tri porážky v Lige národov. Najbolestivejšia bola hneď prvý doma s Poľskom (2:3), keď horko ťažko vymazali dvojgólové manko z 1. polčasu a o bod ich pripravila druhá penalta v nadstavenom čase. Na trávnikoch veľkých favoritov v Portugalsku (1:2) aj Chorvátsku (1:2) sa im podarilo streliť 1. gól, ale ani to nestačilo. Pre zranenia si nezahrajú Gunn, Shankland ani Taylor.

Hostia zatiaľ do bodky napĺňajú papierové predpoklady o ich pozícii favorita skupiny. Na úvod si poradili doma s najväčším konkurentom Chorvátskom (2:1) a o tri dni zdolali po rovnakom výsledku aj Škótsko (2:1), keď v 2. polčase otočili nepriaznivé skóre už od 7. minúty. Do tretice cestovali prvýkrát na trávnik súpera a v Poľsku (3:1) mali jednoznačne navrch. Ďalší presný zásah si pripísal Ronaldo a dal zabudnúť na absencie Conceicaa, Palinhu či Ignacia.

V posledných štyroch vzájomných zápasoch sa vždy tešilo Portugalsko a iba naposledy pred mesiacom to bolo len o jeden gól. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +2,5, prípadne víťazstvo favorita. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.