Android aplikácia

Live chat! Kliknite sem!
Máš správu! Kliknite sem!

Schalke - Hertha

Schalke sa lúči s najvyššou súťažou, ale naposledy sa doma tešilo z víťazstva. Hertha sa na poslednú chvíľu pokúša zachrániť a už sa dokázala dostať z pásma zostupu.

Domáci opúšťajú elitnú spoločnosť po 30-ich rokoch a z 13-mi bodmi z 31 zápasov je to nelichotivý odchod. Posledný súboj na vlastnom štadióne dokázali vyhrať s Augsburgom (13.) 1:0 a bol to ich jediný neprehratý súboj z posledných siedmich. V sobotu viedli v Hoffenheime (11.) 2:4 po 1. polčase 2:0, ale po prestávke inkasovali 4 góly v priebehu 17-ich minút. Jeden z gólov dal Uth, ktorý však nemôže hrať pre karty a zaradí sa do dlhého zoznamu absentérov.

Ten však majú aj Berlínčania. V priebehu 13-ich dní musia odohrať 5 zápasov a do tohto štvrtého nemôžu zasiahnuť po Khedirovi, Lukebakiovi ani Cordoba a Cunha, ktorí sa zranili v poslednom zápase. Hertha už 6 zápasov neprehrala, no z nich vyhrala iba dvakrát doma. Vonku vyhrala naposledy 7.11., ale tentoraz by jej víťazstvo prišlo viac ako vhod.

V posledných 10-ich ligových vzájomných zápasoch sa iba raz presadili obidve mužstvá a to predvlani pri remíze 2:2 na trávniku Herthy. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov, že ich padne menej ako 3,5.