Android aplikácia

Live chat! Kliknite sem!
Máš správu! Kliknite sem!

Lotyšsko - Rakúsko

Dôležitý súboj v snahe udržať si šancu na postup do štvrťfinále sa odohrá v Tampere, kde skrížia hokeji Lotyši s Rakúšanmi.

Lotyšsko zatiaľ na šampionáte neprekvapilo ani jedného favorita, keď prehralo s USA, Fínskom a v ostatnom zápase aj s Českom. Tesná výhra nad Nórskom a zaváhanie Česka s Rakúskom mu však dala aspoň nádej. Práve s Čechmi však Lotyši v poslednom zápase vybuchli v prvej tretine, v ktorej im súpera nasúkal päť gólov a bolo vybavené. Merzlikinsa v bránke potom vystriedal mladík Silovs a ten už do konca zápasu neinkasoval. Jeho spoluhráči sa však zmohli iba na jediný gól a dramatizácia duelu sa tak nekonala. Slabinou tímu je zatiaľ oslabovka, keď Lotyšsko inkasovalo v desiatich početných nevýhodách až štyri góly.

Rakúsko je zatiaľ nepríjemným súperom pre každého a presvedčil sa o tom hlavne výber USA, proti ktorému jeden z outsiderov turnaja siahal na všetky body, keď viedol 2:0, ale napokon prehral 2:3 po predĺžení a svoje o tom vedia aj Česi, ktorí s Rakúskom zaknihovali historickú prehru 1:2 po nájazdoch. Potvrdilo sa však, že Rakúsko je nepríjemné hlavne proti favoritom, kde výborne bráni a využíva každú šancu zaútočiť. S Nórskom to však bola iná káva a vo vyrovnanom súboji napokon prehra 3:5, ktorá zobrala Rakúsku výhodu. To teraz potrebuje zdolať Lotyšsko aj Veľkú Britániu, dúfať v bodový zápis proti Fínsku a zároveň čakať na zaváhanie Česka, ktoré ešte má pred sebou okrem Nórska aj súboje s USA a Fínskom.

Tento duel zrejme veľa hokejovej krásy neponúkne a aj keď papierovým favoritom je Lotyšsko, tak jednoduché to mať nebude. Aj napriek tomu, že v tomto súboji sa veľa gólov neočakáva, tak aspoň jeden by v každej tretine padnúť mal.