FORTUNA

Android aplikácia

Heracles - Ajax

Heracles síce neodštartoval najlepšie, ale postupne začal zbierať body, v čom by rád pokračoval aj po reprezentačnej prestávke, po ktorej ho však čaká silný Ajax.

V minulej sezóne bol Heracles nováčikom a aj napriek zlému záveru ročníka sa v Eredivisie udržal. V posledných piatich kolách získali domáci jediný bod a sériu bez ligového víťazstva natiahli v novej sezóne až na desať zápasov, keď v úvodných piatich kolách získali len tri body za nerozhodné výsledky. Prišli však dve dôležité víťazstvá a aj keď v ostatnom kole Heracles prehral na ihrisku G.A.Eagles vysoko 1:4, tak počas repre prestávky sa tímu z Almela dýchalo podstatne lepšie ako na začiatku ročníka. Doma Heracles čakal na prvú výhru až do štvrtého zápasu, ale na druhej strane prehral na svojom štadióne iba s vedúcim PSV. Domácemu trénerovi však pre dlhodobé zranenia chýbajú Laursen, Čestič, aj Bultman a mimo hry sú aj Scheperman so Zamburekom.

Ajax sa postupne zviecha a to aj napriek tomu, že ho pred reprezentačnou prestávkou zaskočila séria zranení. Aj napriek tomu De Godenzonen neprehrali osem súťažných zápasov v rade (6-2-0) a v lige získali v ostatných štyroch kolách desať bodov (3-1-0). Tréner Farioli potvrdzuje, že jeho tímy hrajú kvalitne v defenzíve, keď Ajax zatiaľ v šiestich ligových dueloch inkasoval iba štyri góly. Na vedúci PSV síce hostia zo šiesteho miesta aktuálne strácajú až 14 bodov, ale majú tri zápasy k dobru. V Európskej lige zatiaľ Ajax vo dvoch dueloch získal štyri body, keď po domácej demontáži Besiktasu (4:0), uhral výrazne oslabený na štadióne Slavie remízu (1:1). Hostia stála majú početný menoslov zranených, keď mimo hry by mali byť Avila, Berghuis, Baas, Fitz-Jim, Hlynsson, Mannsverk, Rijkhoff a van Axel Dongen.

Ajax vyhral posledné tri vzájomné zápasy a minimálne v nich strelil tri góly. Reprezentačná prestávka dopomohla k doliečeniu niektorých hráčov a hostia by mali na ihrisku Heraclesu potvrdiť úlohu favorita a brať všetky body. Ajax vyhrá a strelí aspoň dva góly.