Android aplikácia

Live chat! Kliknite sem!
Máš správu! Kliknite sem!

Breidablik – KR Reykjavík

V predohrávke 12. kola islandskej najvyššej futbalovej súťaže privíta suverénny líder tabuľky Breidablik ďalšieho zástupcu pripravujúceho sa na Konferenčnú ligu.

Domáci už 11 sezón za sebou nedokázali opäť získať majstrovský titul, ale do tohto ročníka vstúpili fantasticky. V prvých 8-ich kolách nestratili ani bod a prvé zaváhanie prišlo pred týždňom na trávniku Valuru (4.) 2:3. Pritom dokázali zlikvidovať dvojgólové manko z prvého polčasu, ale ešte inkasovali v 94. minúte. V pondelok si vylepšili chuť a na svojom trávniku deklasovali ďalšieho súpera tentoraz Akureyri (5.) 4:1. V piatich domácich súbojoch nestratili ani bod a strelili 18 gólov.

Hostia nezačali sezónu dobre a v prvých štyroch kolách uhrali iba 4 body a pritom dve prehry. Odvtedy už neprehrali v ôsmich súbojoch za sebou, ale štyri remízy pribrzdili ich postup v tabuľke. V posledných dvoch kolách však mali poriadny kus šťastia pri remízach doma s Akranes (10.) 3:3 aj vonku so Stjarnanom (2.) 1:1. V oboch súbojoch vyrovnávali až v nadstavených časoch, ale treba povedať, že na trávniku druhého Stjarnanu nepremenili pokutový kop. Vonku zatiaľ prehrali iba raz podobne ako ich súper s Valurom (4.) 1:2.

V prvom tohtoročnom vzájomnom zápase vyhral Breidablik 1:0 vonku a prerušil sériu siedmich súbojov s KR Reykjavíkom bez víťazstva. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +3.