Android aplikácia

Live chat! Kliknite sem!
Máš správu! Kliknite sem!

AZ Alkmaar - Heerenveen

Alkmaar pred prestávkou nevyužil šancu dostať sa na druhé miesto a naopak padol až na štvrté, čo sa pokúsi zmeniť po súboji s Heerenveenom.

Feyenoord spravil v poslednom kole výrazný krok smerom k titulu a okrem jeho výhry v Amsterdame nad Ajaxom, mu zahrali do kariet aj zakopnutia PSV a práve Alkmaaru, ktorý nedokázal bodovať na ihrisku Twente (1:2). Prišiel tak nie len o sériu piatich výhier vo všetkých súťažiach v rade, ale zrejme aj o šancu získať titul. AZ však ide ďalej v Konferenčnej lige, kde v osemfinále vyradil po dvoch výhrach 2:1 Lazio a vo štvrťfinále na neho už čaká Anderlecht. Doma v tejto sezóne Eredivisie prehral AZ iba s vedúcim Feyenoordom, čo bola zároveň jeho jediná porážka v riadnom hracom čase na AFAS Stadion. V posledných štyroch dueloch na domácej pôde dokázal vyhrať a predĺžiť sériu bude chcieť aj po súboji s Heerenveenom.

Ten však vonku patrí k lepším tímom, čo sa pokúsi potvrdiť aj v Alkmaare. Tu však prehral trikrát v rade a s AZ dokázal uspieť v jedinom z ostatných ôsmich súbojov, pričom zvyšných sedem prehral. Pred reprezentačnou prestávkou sa navyše poriadne vytrápil, keď po súbojoch s náročnými súpermi dokázal ukončiť štyri zápasy trvajúce čakanie na výhru až na ihrisku trápiaceho sa Groningenu (2:0). Potvrdil však, že vonku sa mu v tejto sezóne darí (5-5-3) a body zadarmo nedaruje určite ani Alkmaaru.

Ten bude proti De Superfriezen bez služieb kvarteta Bazoer, Dekker, de Wit a Westerveld. Naopak hostia nebudú mať k dispozícii van Akena, van Beeka a brankársku jednotku Nopperta.

Určite tu nemôžeme hovoriť o povinných troch bodoch pre Alkmaar, ktorý je síce papierovým favoritom, ale Heerenveen určite nepatrí medzi jednoduchých súperov. Kvalita však domácim nechýba a mohlo by z toho byť tesné víťazstvo a aspoň po góle na oboch stranách.